A Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) kezdeményezésére indított Európai Diáksport Napját (ESSD) méltóképpen megünnepeltük. Osztályközösségenként, csoportos foglalkozásokon vettek részt, aminek a középpontjában a sport állt, változatos formában. A vírusfertőzés elleni védekezésben kiemelten fontos a rendszeres testmozgás, tanulóinkban ezt a szemléletet erősítettük az élményközpontú sportprogramunkkal.

sátor

 

 

Az alsó tagozat második, harmadik és negyedik osztályos tanulói óriási lelkesedéssel végezték az állomások feladatait (kincskereső akadálypálya, kooperációs ernyő, dobófalas szivacskézilabda és babzsákos fogó). A pozitív sporttapasztalat az interaktív tábla felhasználásával digitális testneveléssel folytatódott, hiszen Sportmanji segítségével egy virtuális térben kalandozhattak, végezhették el a mozgásos tevékenységeket a korosztálynak megfelelő játék által. E-bug egészségfejlesztő programnak köszönhetően nagyon érdekes kísérleteken vettek részt a gyerekek. A „Szupertüsszencs” játéknál egy szórófejes flakon és Shrek maszk segítségével szemléltettek kollégáink azt, hogy az ételfestékkel színezett víz milyen messzire jut el, s megtanulták, hogy hogyan tüsszentünk úgy, hogy a mikrobák terjedését megakadályozzuk? A „Rémisztő kezek” állomásnál a gyerekek megismerkedtek a gombák, baktériumok, vírusok közti különbségekkel. Egy kísérlettel megnézték a szappan mikrobataszító hatását. UV lámpa fényénél megnéztük egymás kezét kézmosás előtt és után. Bebizonyosodott, hogy csak alapos kézmosás után tűnik el a szennyeződés a kezünkről. A lelkes első osztályosok programjában az ügyességi akadálypálya a Palotavárosi tó körüli séta és sportjátszótér szerepelt. A felső tagozat programja is színes volt, a 2020 m-es távot a Palotavárosi tó körül futották le a tanulók. Izgalmas exatlonpályát is teljesítettek csoportokban és egyénileg értékelve. Népszerű program volt a floorball és az asztalitenisz bajnokság. Különlegesség volt a digitalis totó, ahol sporttal kapcsolatos kérdésekre kellett válaszolniuk, fejlesztve a sporttörténeti és sportági ismereteiket. A szerencsekerekes mozgástevékenység is innováció volt számukra, nem csak a szerencsére, hanem a tantárgyi tudásukra is szükség volt egy-egy feladat értelmezésekor. Ezt a napot biztosan nem fogják elfelejteni, de azért egy emléklappal és a kiértékelés után egyéb meglepetésekkel fognak tanulóink gazdagodni! Köszönjük szépen az aktív részvételt!

borda.jpg  dobas.jpg   floorball.jpg
   exatlon.jpg sportmanji.jpg 

Elérhetőségeink

Székesfehérvári István Király Általános Iskola
8000 Székesfehérvár, Kelemen Béla u. 30/A.
Tel: 22-504-442; Fax: 22-504-443
E-mail: titkarsag@istvaniskola.hu

OM azonosító: 030064

Fenntartó: Székesfehérvári Tankerületi Központ
Fenntartó azonosító: 39012297

Vezetőség

Krählingné Kovács Tünde igazgató

 E-mail: krahlingne@istvaniskola.hu

Szabóné Szommer Ilona Ildikó felső tagozatos igazgatóhelyettes

 E-mail: szommeri@istvaniskola.hu

 Kormosné Kovács Tünde alsó tagozatos igazgatóhelyettes 

  E-mail: kormosne@istvaniskola.hu