KÖZLEMÉNY

az általános iskolába történő beíratásról

Értesítjük az érintett szülőket, hogy a 2021/2022 tanévre történő általános iskolai beiratkozásra az alábbi időpontokban és módokon kerül sor:

A 2021/2022. tanévre történő általános iskolai beíratásokra az alábbi időpontokban kerül sor:

2021. április 15. (csütörtök) 8.00 órától 19.00 óráig

2021. április 16. (péntek) 8.00 órától 19.00 óráig

A szülő, törvényes képviselő köteles tanköteles gyermekét a lakóhelye, ennek hiányában tartózkodási helye szerinti illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára beíratni.

Az első évfolyamra történő beíratáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat. Személyes megjelenés esetén – a beiratkozást megelőzően történő telefonos egyeztetés alapján – az iskola beosztást készít a járványügyi szabályok betartása érdekében.

A szülő, törvényes képviselő a beiratkozási folyamatot az e-Ügyintézés felületen (https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap) keresztül is indíthatja 2021. április 16-án 19.00 óráig. Ebben az esetben a beiratkozáshoz szükséges iratok bemutatására a tanítási év első napján kerül sor.

A felvételről első fokon a beiratkozást követően tizenöt napon belül az iskola igazgatója írásban dönt, elutasítás esetén a jogorvoslat benyújtására a szülőnek, törvényes képviselőnek tizenöt nap áll rendelkezésére. A jogorvoslati kérelmet az elutasító döntést hozó iskolához kell benyújtani, a kérelemről az iskola fenntartója dönt. Amennyiben a választott iskola igazgatója a gyermek felvételét elutasító döntést hoz, a szülő, törvényes képviselő a gyermekét a döntés véglegessé válását követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

A beiskolázási körzetek listája megtekinthető a http://www.oktatas.hu/hivatali_ugyek honlapon.

A SZÉKESFEHÉRVÁRI ISTVÁN KIRÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLA BEISKOLÁZÁSI KÖRZETEI:

(Kelemen Béla. u. 30/A)

Beszédes József tér

Kelemen Béla u. páros oldal 14-32-ig

Gánts Pál u.

Kelemen Béla u. 34-től végig

Gellért új sor

Kodolányi János u.

Herman Ottó u.

Komlóskerti u.

Jankovich Ferenc u.

Mészöly Géza u.

Kelemen Béla köz

Vargacsatornapart

Beiratkozási szándékukat az alábbi jelentkzési lap/szándéknyilatkozat kitöltésével és elküldésével (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) tudják jelezni felénk. Szeretettel várjuk a leendő kis elsősöket!

Beiratkozási szándéknyilatkozat

elsosok