1. április 24. és 28. között zajlott a Belügyminisztérium által a köznevelésben meghirdetett Fenntarthatósági Témahét, amelynek célja a fenntarthatóság üzenetének elterjesztése iskolai keretek között.
  2. decemberében megkaptuk az Örökös ökoiskola címet, így mint minden tanévben, idén is a munkatervünkben meghatározott módon kapcsolódunk a programhoz oly módon, hogy a témával összefüggő tanítási órákat, foglalkozásokat szervezünk. Kiemelt témák: biodiverzitás, fenntartható értékek, energia, tudatos fogyasztás és hulladék. Mindegyik oktatócsomag interaktív, játékos tevékenységekkel segíti a gyerekek ismereteinek bővítését és a környezettudatos gondolkodás elsajátítását. A cél, hogy a tanulók szórakoztató, érdekes módon ismerkedjenek meg a környezetvédelem és a fenntarthatóság kérdéseivel, miközben megtanulnak felelősségteljes és tudatos döntéseket hozni.

Az osztályok nagyon sokrétűen ismerkedtek meg a fenntarthatóság témakörével.

A 7. évfolyam tanulói az okosotthonokkal ismerkedtek meg a Fenntarthatósági Témahéten. Lehetőségük volt saját energiatakarékos otthonuk megtervezésére is.

Több osztály a szelektív hulladékgyűjtés jegyében játékokat, fűfejet készített újrahasznosított anyagokból vagy a Hetedhét Hungarikumokon keresztül dolgozta fel a témát.

A 3. évfolyam a Gaja Egyesület előadásában a vízről és a talajról hallgathatott meg egy érdekes előadást.

Fenntarthatósági témahét alkalmából a 6.b osztály megtanulta, hogyan kell meghatározni egy fa magasságát és életkorát megfigyelés és mérés segítségével.

A 6. a osztály tanulói osztályfőnökük vezetésével a Balaton partjára látogattak, ahol egy hajókirándulás alatt megismerkedtek a klímaváltozás hatásaival, érdekes kísérleteknek lehettek tanúi hajókázás közben.

További képek --->

4.a Fenntarthatóság              2.b . Fenntarthatóság